نانوسرامیک

دسته بندی :بلاگ ۷ فروردین ۱۳۹۹ ادمین 2561

پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو چيست و چه فوايدی دارد؟ – كارواكس

پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو چيست و چه فوايدي دارد؟ آيا پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو دارای هزينه های منطقی هستند؟ تفاوتهای پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو درچه مواردی است؟ در مقاله امروز درخصوص اين دو محصول با شما سخن خواهيم گفت. با كارواكس همراه باشيد.

در زمينه محافظت از بدنه و احیای رنگ خودرو هر روزه محصولات جديدي به بازار عرضه مي گردد. اين محصولات علاوه بر تاثیرگذاری فراوان بر روی ظاهر خودرو، باعث جلوگيری از خط وخش های آزار دهنده بر روی بدنه خودرو خواهند شد و از آن دربرابر انواع آلودگی های محيطی محافظت می نمايد.

در چند سال اخير كاورهاي بدنه خودرو ميان دوستداران ديزاين خودرو علاقه مندان فراواني پيداكرده است. اين كاورها به صورت شفاف (ترنسپرنت) و يا در رنگ هاي مختلف، با كيفيتهاي متفاوت در بازار عرضه گرديده است و مشتريان بر اساس سليقه خود اقدام به تهيه و استفاده از آن مي نمايند. اما محصولات جديد ديگري نيز وارد بازار گرديده است كه علاوه برداشتن خصوصيات كاورها داراي تكنولوژي نانو بوده و از چسبيدن و آسيب رساندن انواع آلودگيها مانند گرد و غبار، شيره درختان، فضولات پرندگان، آلاينده هاي محيطي و … برروي بدنه خودرو جلوگيري مي نمايد. اين پوششها حتي در ايام باراني سال نيز از ايجاد لك و نشستن گل و لاي بر روي بدنه خودرو جلوگيري كرده و آن را از اين آلودگيها محافظت مي نمايد.

اما ميان پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه چه تفاوت هایی وجود دارد؟ آيا مي توان در بررسي و تحليل ميان كاورهاي خودرو و پوشش هاي سرامیکي به يكي از اين دوگزينه به صورت قطعي راي برتري داد؟ با هم اين موضوعات را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

كاور بدنه اتوموبيل چيست؟

به طور خلاصه كاور بدنه اتومبيل پوشش نازكي از جنس اورتان است كه مي تواند بر روي هر سطح از رنگ بدنه خودرو اجرا گردد و وظيفه آن حفاظت از كيفيت رنگ خودرو از طريق كاهش قدرت تخريبي آسيب هايي نظير:

 • رنگ پريدگي ها
 • رنگ پريدگي و خراش هاي ناشي از سنگ ريزه ها و آسيب هاي جاده اي
 • هولوگرام ها و خش هاي ايجاد شده در طول شستشو خودرو
 • آسيب هاي شيميايي ناشي از آلاينده هاي اسيدي
 • لكه هاي ايجاد شده بواسطه آب سخت اكسيداسيون
 • يا آفتاب سوختگي ناشي از اشعه UV خورشيد

كاور بدنه خودرو درابتدا براي محافظت از وسايل نقليه نظامي طراحي واجرا شده است. و سپس به دليل عملكرد مناسب و بالاي اين محصول، وارد بازار صنعت خودرو شده و دردسترس علاقه مندان قرار گرفته است .

تفاوت نانو سرامیک و کاور بدنه

پوشش نانو سرامیک چیست؟

پوشش نانوسرامیک گام بعدی در تکامل و حفظ رنگ خودرو می باشد. این پوشش ها با سطح رنگ خودرو پیوند برقرار می کنند ویک لایه محافظ نیمه دائمی از رنگ بدنه خودرو ایجاد می نمایند.

پوشش نانو سرامیک یک پلیمر مایع است که مانند کاور بدنه بر روی سطوح بیرونی خودرو اعمال می گردد. پس از اجرای پوشش نانو، این پوشش با رنگ خودرو پیوند برقرار کرده و لایه ای محافظ و آب گریز یا هیدروفوبیک را تشکیل می دهد. خاصیت آبگریزی پوشش نانو از چسبیدن آلودگی ها به سطح رنگ خودرو جلوگیری کرده و موجب تمیز ماندن خودرو درزمان طولانی گردیده و همینطور موجب تسریع در نظافت و تمیز کزدن خودرو می گردد.

این لایه سخت پوشش نانو سرامیک بر روی بدنه خودرو قابل رویت با چشم نبوده ومشگلی را برای استفاده کننده از آن ایجاد نمی نماید.

این محصول از آسیب هایی مانند:

 1. علائم خوردگی شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی
 2. لکه های شیمیایی ناشی از آلودگیهای اسیدی
 3. کسیداسیون یا از بین رفتن لایه رنگ بدنه توسط اشعه UV
 4. جلوگیری می نماید.

همانطور که مشاهده می کنید هردو این محصولات به منظور حفظ ونگهداری خودرو، رنگ و بدنه آن ارائه گردیده  است. علاوه بر مواردی که ذکر شد هدف مشترک این دو محصول کاهش آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید و آلاینده های اسیدی می باشد.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0