1-آیا برای خرید از فروشگاه نانو باید در سایت عضو باشیم؟

پاسخ:خیر،شما میتوانید بدون ثبت نام در فروشگاه اینترنتی نانو ،خرید خودتان را انجام دهیدو اگر تمایل داشتید گزینه فعال سازی ایجاد حساب کاربری را در هنگام خرید بزنید.وحساب کاربری برایتان فعال شود…

مزیت داشتن حساب کاربری:

الف: پیگیری ثبت سفارش خرید

ب: ثبت تاریخچه خرید در قسمت حساب کاربری

ج: عدم وارد کردن اطلاعات مشتریان برای هر خرید(آدرس،شماره تماس و…)

2-چگونه در سایت نانو ثبت نام کنیم؟

پاسخ:برای ثبت نام در سایت فروشگاه نانو شما میتوانید از قسمت بالای سایت روی گزینه حساب کاربری کلیک کرده و پس از وارد کردن آدرس ایمیل و رمزعبور وارد بخش حساب کاربری خود شده و به راحتی خرید خود را ادامه دهید…

3-آیا امکان ویرایش حساب کاربری و ایمیل من وجود دارد؟

پاسخ: بله،شما میتوانید در هر زمان پس از ورود به حساب کاربری خود و در بخش حساب کاربری، نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایید.

4-رمز عبور خود را فراموش کرده ام، باید چیکار کنم؟

پاسخ: زمانی رمز عبور خود را فراموش کردید در قسمت ورود به بخش حساب کاربری گزینه «رمز عبور را فراموش کرده ام» را بزنید پسورد جدیدی به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

5-چرا با وجود اینکه برای تغییر رمز عبور حساب کاربری خود اقدام نمودم، ولی لینک مربوطه برایم ایمیل نشده است؟

پاسخ: گاهی اوقات بویژه ایمیل‌های ارسال شده به gmail در بخش spam ذخیره می‌شود. لطفا این بخش را چک نمایید. در صورت عدم ارسال مجدداً درخواست تغییر رمز نمایید.

6-چگونه میتوانم در فروشگاه نانو سفارش خود راثبت نمایم؟

پاسخ:برای ثبت سفارش و خرید در فروشگاه اینترنتی نانو ،پس از جستجو کالای مورد نظرخود،بر روی دکمه اضافه کردن به سبد خرید کلیک نموده و برای ویرایش تعداد کالا،ثبت آدرس و… بر روی دکمه ادامه خرید کلیک کنید و پس از انتخاب روش های پرداخت ( پرداخت هنگام تحویل کالا و یا پرداخت از طریق درگاه اینترنتی) یک کد رهگیری جهت پیگیری سفارش خود ارائه میگردد.

7- از چه طریقی میتوانم پیگیری سفارش خود را انجام دهم؟

پاسخ:پس از ثبت سفارش،فروشگاه نانو یک کد رهگیری جهت پیگیری سفارش ثبت شده به شما ارائه میکند.که شما میتوانید در قسمت رهگیری سفارش در نوار بالایی سایت با وارد کردرن کدرهگیری و آدرس ایمیل از مراحل سفارش خود مطلع شوید

8-چگونه میتوانم سفارش های قبلی خود را ببینم؟

پاسخ: برای مشاهده سفارش های قبلی ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در سایت نانو شده و از منو سمت راست صفحه ،گزینه سفارش های من را انتخاب نموده و سفارش های قبلی خود را مشاهده فرمایید.

9-چگونه میتوانم سفارش ثبت شده را لغو کنم؟

پاسخ:امکان ویرایش و لغو سفارش تا قبل از ثبت سفارش و گرفتن کد رهگیری امکان پذیر است.

0