تسریع کننده نانویی درمان سرطان از راه می رسد

دسته بندی :بلاگ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ادمین 334
تسریع کننده نانویی درمان سرطان از راه می رسد

تسریع کننده نانویی درمان سرطان از راه می رسد

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت نانوبیوتیکس (Nanobiotix) وارد مذاکرات برای قرارداد با یک شرکت بزرگ دارویی شده است تا با همکاری این شرکت، توسعه و تجاری‌سازی نانودارویی موسوم به NBTXR۳ را تسریع کند.

NBTXR۳ یک تقویت‌کننده درمان سرطان است که از نانوذرات اکسید هافنیوم تشکیل شده‌است. این ترکیب یک‌بار به‌صورت داخل توموری تزریق شده و با پرتودرمانی فعال می‌شود. NBTXR۳ دارویی مرکب از نانوذرات بلوری است که برای افزایش کارایی پرتودرمانی ساخته شده‌است. این نانودارو قبل از تابش پرتو به بیمار به‌صورت وریدی تزریق می‌شود و مسئولان شرکت نانوبیوتیکس معقتداند که اثرات ضد تومور پرتودرمانی را افزایش می‌دهد؛ بنابراین بیمار برای انجام جراحی آمادگی بهتری پیدا می‌کند. NBTXR۳ در هر تومور جامدی که می‌تواند با رادیوتراپی و در هر ترکیب درمانی، به ویژه مهار کننده‌های بازرسی ایمنی درمان شود، استفاده شود.

بیشتر سرطان‌های سر و گردن از اپیتلیوم مخاطی در حفره دهان، حلق و حنجره گرفته می‌شوند. در مجموع آن‌ها به‌عنوان سرطان سر و گردن (HNSCC) شناخته می‌شوند. جراحی و رادیوتراپی گزینه‌های درمانی پایه برای اکثر بیماران HNSCC مرحله اولیه در نظر گرفته می‌شوند، اما این درمان‌ها با عوارض قابل توجهی همراه است. نانوذرات NBTXR۳، که توسط شرکت نانوبیوتیکس ساخته شده برای مقابله با تومورهای جامد سرطان سر و گردن طراحی شده است.

نتیجه کارآزمایی‌های بالینی نشان می‌دهد هنگامی‌که در رادیوتراپی از NBTXR۳ استفاده می‌شود، در کشتن سلول‌های سرطانی و در کنترل رشد تومور مؤثرتر است. علاوه‌بر این، فراتر از اثرات NBTXR۳ به‌عنوان عامل واحد، مطالعات نشان داده اند که اثر ضد توموری درمان شیمی درمانی مبتنی بر سیس پلاتین هنگام ترکیب با NBTXR۳ بهبود یافته است.

سال گذشته فاز سوم کارآزمایی برای ارزیابی NBTXR۳ درمان بیماران سالخورده انجام شد و نتایج نشان داد که اثرات درمانی این ماده به کنترل رشد تومور و تقویت شیمی‌درمانی کمک می‌کند.

نانوبیوتیکس یک برنامه مقابله با سرطان از طریق تحریک سیستم ایمنی بدن را آغاز کرده است که نانوداروی NBTXR۳ در این راستا تولید شده‌است. نتایج آزمون‌های بالینی و پیش‌بالینی انجام شده نشان می‌دهد که این نانودارو نقش مهمی در مقابله با سرطان از طریق تحریک سیستم ایمنی بدن دارد.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0