بهبود فتوسنتز در گلخانه‌ها با استفاده از یک محصول نانویی

دسته بندی :بلاگ ۷ آذر ۱۴۰۲ ادمین 154
بهبود فتوسنتز در گلخانه‌ها با استفاده از یک محصول نانویی

بهبود فتوسنتز در گلخانه‌ها با استفاده از یک محصول نانویی

به گزارش خبرگزاری مهر، این شرکت مستقر در منطقه لوس‌آلموس امیدوار است که محصول جدید آنها که در سقف گلخانه‌ها نصب می‌شود، بتواند فناوری موجود آنها را در بخش صنعت گلخانه تکمیل کند.

محصول جدید آنها با نام Ubigro Cover بخشی از سری محصولات یوبی‌کیودی در حوزه گلخانه است. این محصول جدید در بخش محصولات Ubigro یوبی‌کیودی قرار می‌گیرد که نوعی فیلم فلورسنت است. این فیلم از نقاط کوانتومی ساخته شده که موجب افزایش راندمان فتوسنتزی گیاهان مستقر در گلخانه می‌شود. نقاط کوانتومی، نانوذرات نیمه‌هادی بوده که دارای نور با کارایی بالا در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های قابل تنظیم هستند و آنها را در بهینه‌سازی طیف‌های نور مؤثر می‌کنند. یوبی‌کیودی چندین محصول گلخانه‌ای را با نام تجاری Ubigro® عرضه کرده است که طیف نور خورشید را برای تقویت رشد محصول تنظیم می‌کند.

پوشش Ubigro با استفاده از یک سیستم پلیمری نقاط کوانتومی ساخته شده‌ است و می‌تواند نور را از طول موج کم بازده به طول موج کارآمدتر تبدیل کند که باعث رشد بهتر و سریع‌تر گیاهان شود. در حال حاضر، این شرکت با هدف افزایش قابل توجه کارایی فن‌آوری‌های فعلی PV، این مواد را برای کاربردهای بالقوه در مقیاس ابزار خورشیدی مهندسی می‌کند.

نتایج مطالعه‌ای که با حمایت مالی ناسا در دانشگاه آریزونا انجام شده، نشان داده است که هنگام استفاده از فیلم گلخانه‌ای یوبی‌کیودی، محصولات کاهو در یک محیط کنترل شده، با کارایی بالاتری رشد می‌کنند. نتایج مطالعه مقدماتی نشان داد که درصورت استفاده از فیلم‌های حاوی نقاط کوانتومی، با استفاده از نور نارنجی نرخ تولید کاهو جهش ۱۳ درصد و با نور قرمز رشد ۹ درصد را تجربه می‌کند.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0