از سوی سازمان ملی استعدادهای درخشان؛ برگزاری دوره‌های مجازی پژوهشی محور فناوری‌های نوین

دسته بندی :بلاگ ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ادمین 755
از سوی سازمان ملی استعدادهای درخشان؛ 
        برگزاری دوره‌های مجازی پژوهشی محور فناوری‌های نوین

از سوی سازمان ملی استعدادهای درخشان؛
برگزاری دوره‌های مجازی پژوهشی محور فناوری‌های نوین

به گزارش خبرگزاری مهر، کارسوق «شبیه ساز اختراع» ویژه دانش آموزان متوسطه دوره اول و دوم برگزار می‌شود. کار سوق دوره‌های آموزشی کوتاه مدت است که معمولاً با اقدامات فن آورانه همراه است.

امید نقشینه ارجمند معاون سازمان ملی استعدادهای درخشان گفت: این کار سوق به وسیله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با همکاری کانون پتنت که دبیرخانه آن در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید قدوسی استان قم قرار دارد به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: به منظور پاسداشت و گرامی داشت یاد، نام و خاطره شهیدان علمی کشور این فعالیت آموزشی، تحقیقی و پژوهشی به نام یادواره «شهید فخری زاده» نامگذاری شده است.

معاون سازمان ملی استعدادهای درخشان افزود: اجرای این کار سوق به صورت مجازی بوده و مخاطبین آن دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه هستند که این دوره آموزشی در ۵ جلسه ۹۰ دقیقه‌ای در حوزه‌های نانو فناوری، زیست فناوری، فناوری فضایی و انرژی است.

وی گفت: یادگیری محتوای ارائه شده در این کار سوق به صورت پروژه محور برنامه ریزی شده است و برای دانش آموزان دوره اول متوسطه مفاهیمی از قبیل: نانو فناوری و شبیه سازی مهندسی انرژی حوزه سازه‌های هیدرولیک و برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه مفاهیمی از قبیل زیست فناوری و شبیه سازی مهندسی انرژی حوزه انرژی‌های نوین در نظر گرفته شده است.

نقشینه ارجمند با اشاره به مهلت و نحوه ثبت نام در این کار سوق خاطر نشان کرد: ثبت نام این دوره ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ به پایان می‌رسد. دانش آموزان متقاضی باید در سایت is. Sampad.gov.ir ثبت نام و میزان حق الثبت را پرداخت کنند؛ ظرفیت هر کلاس ۱۵ نفر است و در پایان دوره آموزشی به دانش آموزانی که حضور فعالی داشته باشند ارائه می‌شود.

گفتنی است این کار سوق با هدف ترویج گفتمان خلق ثروت، ارزش آفرینی از اختراع، آشنا سازی دانش آموزان با نحوه مطالعه صحیح و سریع‌تر پتنت ها و اسناد آن، نهادینه سازی فعالیت‌های پژوهشی و نحوه استخراج اطلاعات از اسناد پتنت و استفاده از آنها در مباحث پژوهشی برگزار خواهد شد.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0