تشخیص سریع سرطان با ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌یابی نانوحفره‌ای

دسته بندی :بلاگ ۶ فروردین ۱۴۰۳ ادمین 76
تشخیص سریع سرطان با ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌یابی نانوحفره‌ای

تشخیص سریع سرطان با ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌یابی نانوحفره‌ای

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت اکسفورد نانوپور (Oxford Nanopore Technologies) با همکاری شرکت سکووان (SEQONE) به دنبال ترکیب هوش مصنوعی با توالی‌یابی است. سکووان یکی از شرکت‌های توسعه دهنده هوش مصنوعی است که در این همکاری مشترک سعی دارد تا به اکسفورد نانوپور کمک کند تا توالی‌یابی نسل بعدی این شرکت بتواند در آزمایش‌های تشخیص بالینی عملکرد بهتری داشته باشد.

هدف از این برنامه همکاری مشترک این است که پلتفرمی ارائه شود که بتواند توالی‌یابی‌های طولانی از ژنوم کامل انجام دهد، این کار به منظور کمک به تشخیص انواع بیماری‌های نادر و همچنین تشخیص سرطان انجام می‌شود.

این دو شرکت با اتصال برنامه Germvar SEQONE با نرم افزار تجزیه و تحلیل Bioinformatics EPI۲ME آکسفورد نانوپور به دنبال توسعه این پلتفرم هستند، پلتفرمی در حال حاضر فقط به استفاده از تحقیقات محدود می شود.

شرکت سکووان مستقر در فرانسه اعلام کرد که در برنامه تحقیقاتی بین المللی خود از فناوری نمونه‌برداری شرکت آکسفورد نانوپور برای جمع‌آوری داده‌های توالی‌یابی هدفمند استفاده می‌کند. این دو شرکت قصد دارند تا با توسعه این روش، ابزار تشخیص طبی را به گونه‌ای توسعه دهند که این ابزارها روی منطقه‌ای از ژن‌ها متمرکز شوند که مورد نظر محققان است.

مارتین دوبوچ، مدیرعامل شرکت سکووان گفت: «همکاری با آکسفورد نانوپور، یک گام مهم برای مشتریان ما در ادغام توالی‌یابی رشته‌های طولانی با هوش مصنوعی است که توانایی ما را در تجزیه و تحلیل جامع داده‌های ژنومی بهبود می‌دهد.»

سال گذشته، آکسفورد نانوپور با شرکت فرانسوی Biomérieux در زمینه ارائه روش توالی‌یابی DNA برای تشخیص بیماری های عفونی همکاری کرد. این همکاری شامل استفاده از نرم افزار Episeq CS Biomérrieux برای ردیابی شیوع عفونت در بیمارستان ها از طریق توالی نانوحفره‌ای ژنوم کامل باکتریایی بود.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0