برای بیماران دیابتی؛ قرص انسولین نانویی جایگزین تزریق های دردناک می شود

دسته بندی :بلاگ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادمین 191
برای بیماران دیابتی؛
        
        قرص انسولین نانویی جایگزین تزریق های دردناک می شود

برای بیماران دیابتی؛

قرص انسولین نانویی جایگزین تزریق های دردناک می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این قرص نوآورانه پتانسیل آن را دارد تا جایگزینی برای تزریق انسولین شود. محققان دانشگاه سیدنی در استرالیا قرص مذکور را ابداع کرده اند که احتمالا مانند هر قرص دیگری می توان مصرف کرد. آنها قرص جدید را روی موش ها و بابون ها آزمایش کرده اند.

قرص انسولین جدید با استفاده از یک ماده در مقیاس نانو ابداع شده که بسیار ریز و حدود یک ده هزارم قطر موی انسان است. این نانو ماده از مولکول های انسولین در مقابل اسید معده محافظت می کند. یک دوز از این ماده می تواند یک مانع با قابلیت محافظت بیشتر تولید کند. همچنین این ماده مانند یک حامل نانویی برای مولکول های انسولین عمل می کند و سبب می شود آنها به موقعیت مورد نظر در بدن برسند.

نیکلاس هانت محقق ارشد پژوهش در این باره می گوید: یک چالش مهم در توسعه انسولین خوراکی آن است که درصد کمی از آن به جریان خون می رسد. برای برطرف کردن این چالش ما یک حامل نانو ابداع کردیم که در آزمایش روی بافت روده انسانی به میزان قابل توجهی جذب نانو انسولین در این عضو بدن را به شدت افزایش داد.

ماده نانویی مذکور توانایی خارق العاده ای برای واکنش براساس سطح قند خون دارد. هنگامیکه قند خون بالا می رود، برای تنظیم آن به انسولین نیاز است. پوشش این قرص حل می شود و مولکول های انسولین در جریان خون آزاد می شوند. علاوه بر آن پوشش مذکور از آزاد شدن انسولین در وضعیتی که قند خون پایین است، جلوگیری می کند.

این ویژگی خارق العاده می تواند از ریسک های مربوط به عوارض جانبی تزریق انسولین مانند هیپوگلیسمی(پایین بودن سطح قند خون) جلوگیری کند. نتایج آزمایش قرص خوراکی مذکور در حیوانات نویدبخش بوده است.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0