برای استاندارد سازی محصولات؛ «نانو نماد» به زودی به بهره برداری می‌رسد

دسته بندی :بلاگ ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ادمین 706
برای استاندارد سازی محصولات؛ 
        «نانو نماد» به زودی به بهره برداری می‌رسد

برای استاندارد سازی محصولات؛
«نانو نماد» به زودی به بهره برداری می‌رسد

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران نانو در جمع خبرنگاران گفت: ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی سال‌های اخیر اقدامات بسیار مهمی را انجام داده اند.

اسلام پناه با بیان اینکه وقتی محصولات نانویی را از نزدیک می‌بینیم به آینده کشور امید پیدا می‌کنیم، گفت: در سازمان تلاش ما بر این است که با برقراری ارتباط نزدیک با صاحبان خرد و دانش و نخبگان برتر حوزه فناوری نانو و علوم نوظهور دیگر مرکز تحولی جدیدی را برای گشایش اقتصادی شکل بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از نانو نماد یکی از اقدامات تحولی در این حوزه به شمار می‌رود، افزود: این نماد که به زودی و شاید کمتر از یک ماه دیگر به بهره برداری می‌رسد می‌تواند به عنوان تاییدیه محصولات نانویی باشد.

وی با اشاره به اینکه این نماد به فروش و توسعه بازار محصولات نانو کمک می‌کند، بیان کرد: معاونت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد اقدامات ویژه ای را برای محصولات‌های_تک و دانش بنیان در حوزه‌های نوظهور علم استارت زده که امیدواریم با کمک بخش خصوص روند آن سرعت بگیرد.

اسلام پناه افزود: این نماد تاییدیه استاندارد کالای نانو است. کالایی که در حوزه فناوری نانو تجاری سازی شده و به فروش می‌رسد.

به گفته وی نانو نماد مزیت‌های بسیاری برای فروش داخل و صادرات محصولات به ارمغان می‌آورد. همچنین این نماد به معنای ثبت پتنت در داخل کشور است و قابلیت پتنت شدن در سطح بین الملل را نیز دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم با حمایت‌های سازمان ملی استاندارد و تلاش زیست بوم دانش بنیان و های تک، حرکت رو به جلوی حوزه نانو با سرعت بیشتری انجام گیرد.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0