براساس اعلام معاونت علمی؛ دفاتر صادراتی ایران در ۵ کشور برای توسعه بازار نانو تلاش می کنند

دسته بندی :بلاگ ۷ دی ۱۴۰۱ ادمین 480
براساس اعلام معاونت علمی؛
        دفاتر صادراتی ایران در ۵ کشور برای توسعه بازار نانو تلاش می کنند

براساس اعلام معاونت علمی؛
دفاتر صادراتی ایران در ۵ کشور برای توسعه بازار نانو تلاش می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ستاد توسعه فناوری نانو به منظور افزایش حجم صادرات محصولات فناوری‌نانو برنامه‎‌های مختلفی را در سال‌های گذشته به اجرا گذاشته است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ایجاد دفاتر صادراتی در کشورهای چین، اندونزی، هند، عراق و سوریه اشاره کرد.

یکی از اهداف تعریف شده بلندمدت و دارای ارزش افزوده بالا برای کشور؛ توسعه صادرات محصولات غیرنفتی است که تحقق آن با استفاده از ظرفیت‌های نهفته در دل زیست بوم فناوری و نوآوری میسر است.

زیست بومی که میزبان محصولات و خدمات دانش محور و فناورانه‌ای است که به مدد تخصص و توان دانشی متخصصان و اندیشمندان کشور و با اتکا به توانمندی‌های بومی تولید شده‌اند و می‌توانند در کنار تامین نیازهای داخلی؛ به بازارهای جهانی نیز ورود کنند و ارزآوری قابل توجهی برای کشور به ارمغان آورند.

محصولاتی که در عرصه‌های مختلف فناورانه همچون نانو، بایو، سلول‌های بنیادی، علوم شناختی و غیره تولید می‌شوند و مبنا و پایه آنها بر فناوری و خلاقیت متکی است و در تامین نیازهای فناورانه مختلف بخش‌های صنعتی نقش‌آفرینی می‌کنند.

طی چند سال اخیر و با شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری؛ فضا برای فعالیت فناوران و صاحبان اندیشه در کشور فراهم شد و تولید محصولات فناورانه و نوآورانه در کشور افزایش یافت. یکی از حوزه‌های دانشی که ایران در آن پیشرو و پرچم فناورانمان در آن عرصه بالا است؛ حوزه نانو فناوری است. صنعتی که طی چند سال اخیر مسیر توسعه یافتگی خود را به خوبی طی کرده و امروز در جایگاه درست و مقبولی در سطح منطقه و جهان ایستاده‌ است.

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری هم در کسب این افتخارات و دستاوردها نقشی موثر داشته و با اجرای برنامه‌های متنوع حمایتی از شرکت های دانش‌بنیان و فناوران چه در داخل چه در خارج از کشور زمینه توسعه بازار سودمند این حوزه را فراهم کرده است.

این دفاتر وظیفه شناسایی فرصت های همکاری با انجام مطالعات بازار را برای محصولات صادراتی برعهده دارند. کمک به حضور شرکت ها در نمایشگاه های تخصصی و برگزاری رویدادهای بهم‌رسانی با شرکت های متناظر خارجی، ارائه خدمات تجاری مانند خدمات حقوقی، مالی، گمرکی از جمله مواردی است که این دفاتر به شرکت های فناوری نانو ارائه می دهند.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0