صرفه‌جویی در مصرف انرژی با رنگ‌های عایق نانو

دسته بندی :بلاگ ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ادمین 47
صرفه‌جویی در مصرف انرژی با رنگ‌های عایق نانو

صرفه‌جویی در مصرف انرژی با رنگ‌های عایق نانو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان، پوشش محافظ رنگ‌های عایق نانو تولید و به بازار عرضه می‌کند که استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های مسکونی و همچنین سازه‌های صنعتی موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. محصولات این شرکت برای جلوگیری از خوردگی، مقاومت در برابر پرتو فرابنفش و ایجاد لایه‌های خود ترمیم شونده در سطوح استفاده می‌شوند.

کاهش مصرف انرژی همیشه یکی از دغدغه‌ها برای کاربران خانگی و صنعتی بوده است. یکی از راهکارها برای کاهش مصرف انرژی، استفاده از رنگ‌های عایق است. این شرکت پوشش محافظ رنگ‌های عایق نانو تولید و به بازار عرضه می‌کند که قابلیت کاهش مصرف انرژی را دارد.

دکتر ایمان علی‌بخشی از مدیران این شرکت افزود: این رنگ‌های عایق می‌توانند سرما و گرما را کنترل کرده و از این رو موجب کاهش مصرف انرژی در سازه‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت شوند. در ساختمان‌ها می‌توان از این رنگ‌ها هم در نمای بیرونی و هم فضای داخلی استفاده کرد. در حوزه صنعتی در بخش نفت و گاز از این رنگ‌های عایق نانویی می‌توان برای کاهش مصرف انرژی در مخازن و لوله‌ها استفاده کرد.

این رنگ‌ها با دارا بودن خواص خودترمیمی می‌تواند بی‌نیاز از تعویض مداوم باشند و در نهایت نیازهای صنایع بالادستی را مرتفع کنند.

به گفته مدیران این شرکت، یکی از مشکلات صنعت رنگ‌های عایق این است که تولید این رنگ‌ها در تعداد معدودی از شرکت‌های خارجی انجام می‌شود که فروش آن‌ها به ایران با محدودیت‌های بازرگانی مواجه است. از این رو واردات با استفاده از واسطه‌ها و افزایش شدید قیمت تمام شده محصول صورت می‌گیرد. با توسعه این فناوری در داخل کشور، محصولی با مزیت‌های بالا و بهتر از نمونه خارجی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

این رنگ‌های عایق حرارتی مقاوم در برابر پرتوها فرابنفش هستند و از ویژگی‌های جالب توجهی نظیر خشک شدن سریع و امکان اجرا با ابزارهای مختلف نظیر قلمو، اسپری و غلتک برخوردار هستند.

ادمین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
0